Radijo bangomis valdomi laikrodžiai yra vieni tiksliausių laikrodžių, kokius tik galite turėti. Nors šiuose laikrodžiuose naudojama technologija atsirado dar šeštajame dešimtmetyje, pirmasis radijo bangomis valdomas rankinis laikrodis buvo pagamintas tik 1991 m. Kaip šis laikrodis veikia ir kodėl turėtumėte jį turėti?
Trumpa radijo bangomis valdomų laikrodžių istorija
Radijo bangomis valdomuose laikrodžiuose naudojama sistema buvo naudojama dar šeštajame dešimtmetyje. Ją sukūrė kompanija „Junghans", kuri vėliau sukonstravo pirmąjį saulės energija varomą stalinį laikrodį. Šis laikrodis taip pat buvo pavadintas „Radio Controller Solar 1", todėl radijo bangomis valdomi laikrodžiai dar vadinami nuotoliniais laikrodžiais.
Nors ši technologija buvo žinoma jau daugelį metų, pirmasis radijo bangomis valdomas rankinis laikrodis - „Junghans" Mega 1" - buvo pagamintas tik 1991 m. Nuo tų metų kitos didelės kompanijos, tokios kaip „Casio“, „Seiko“ ir „Citizen“, pradėjo gaminti savo radijo bangomis valdomus laikrodžius, kurie ypač pasižymėjo tikslumu.
Jei visur vėluojate, būtinai turėtumėte turėti bent vieną radijo bangomis valdomą laikrodį. Iš tikrųjų tai tiksliausias laikrodis, kuris neturi kitų konkurentų pasaulyje.
Kaip veikia radijo bangomis valdomi laikrodžiai?
Radijo bangomis valdomo laikrodžio tikslumą lemia jo operacinė sistema. Svarbiausia yra laikrodžio gebėjimas prisijungti prie atominio laikrodžio siųstuvo, kuris turi būti bent 500-1500 km spinduliu, kad laikrodis galėtų priimti signalą.
Laikrodis prijungtas prie atominio laikrodžio, kuriame yra paslėpta mikrobangų ertmė su dujomis. Šios sugeria visas mikrobangas, o laikrodžio ertmė suvirpina elektroninį stiprintuvą.
Radijo bangomis valdomi laikrodžiai reguliariai, kartą per naktį, jungiami prie atominių laikrodžių, todėl jie yra visiškai tikslūs. Apskaičiuota, kad radijo bangomis valdomas laikrodis pasislinks 1 sekundę kas 100 000 metų. Todėl tai taip pat labai aukštos kokybės laikrodis, kuris yra daugelio šeimų paveldo dalis. Nors jie gali atrodyti labai brangūs ir labiau panašūs į senovinius laikrodžius, radijo bangomis valdomą laikrodį galite turėti su stilingu dizainu.
Moderniausi radijo bangomis valdomi laikrodžiai
Radijo bangomis valdomi laikrodžiai yra vieni iš populiariausių, kuriuos iš tikrųjų galite turėti ir lengvai įsigyti. Galite turėti radijo bangomis valdomą sieninį laikrodį arba klasikinį radijo bangomis valdomą rankinį laikrodį, kurį gamina tokie prekių ženklai kaip Citizen, Seiko, Bering ar Casio ir kt.
Šių prekės ženklų laikrodžiai pasižymi ilgaamžiškumu, kokybe ir gražiu dizainu. Kadangi tai yra radijo bangomis valdomi laikrodžiai, jie daugiausia veikia saulės energijos principu. Todėl taip pat galite susidurti su tokiais terminais kaip radijo bangomis valdomi saulės laikrodžiai vyrams arba moterims.
Priklausomai nuo prekės ženklo ir gamintojo, galima rinktis plaukimo ar nardymo laikrodį ir, žinoma, laikrodį pagal dizainą. Netgi radijo bangomis valdomų laikrodžių atveju laikrodį galima rinktis pagal formą, t. y. apvalų ar kvadratinį, užsegimo tipą ir stiklą, kuris gali būti akrilinis, mineralinis arba safyrinis.
Kainą taip pat lemia dizainas, kokybė ir medžiaga, iš kurios pagamintas stiklas. Radijo bangomis valdomų laikrodžių kaina gali svyruoti nuo 65 iki 1100 eurų. Šiuo atveju kaina taip pat susijusi su prekės ženklu, kokybe, ilgaamžiškumu ir radijo bangomis valdomų laikrodžių turimų funkcijų skaičiumi.
Tačiau brangiausias šiuo atveju yra radijo bangomis valdomas "Casio G-Shock MT-G". Prie brangesnių radijo bangomis valdomų laikrodžių galime priskirti ir Citizen radijo bangomis valdomus laikrodžius. Išsirinkite ir jūs savo radijo bangomis valdomą laikrodį ir visur atvykite iki sekundės tikslumu.
...mažiau