Ar esate veikiami per daug vandens, drėgmės ar lietaus? Tuomet turėtumėte apsvarstyti galimybę įsigyti vandeniui atsparų laikrodį. Tačiau ką reiškia kiekvienas ant laikrodžio esantis atsparumo vandeniui žymėjimas ir kuris vandeniui atsparus laikrodis geriausiai tinka nardymui?
Vandeniui atsparūs laikrodžiai nėra vandeniui atsparūs laikrodžiai
Ar nusipirkote pirmąjį vandeniui atsparų laikrodį, pažymėtą 3 ATM ženklu, ir jis nustojo veikti po pirmojo plaukimo baseine? Taip yra todėl, kad toks laikrodis nėra atsparus vandeniui. Jei tikrai norite naudoti laikrodį aktyviam plaukimui, sportui ar net paprastam maudymuisi ir indų plovimui, turėtumėte vadovautis tinkamu laikrodžio žymėjimu.
Tai reiškia, kad ne visi vandeniui atsparūs laikrodžiai iš tikrųjų yra vandeniui atsparūs laikrodžiai. Vandeniui atsparus laikrodis reiškia, kad laikrodis gali būti veikiamas tam tikro drėgmės kiekio. Tačiau kiekvienas laikrodžio atsparumo vandeniui laipsnis turi savo žymėjimą. Todėl kai kuriuos iš jų galima naudoti tik prausiantis duše, plaunant indus arba veikiant, pavyzdžiui, lietui. Tačiau jei laikrodį norite naudoti ir plaukiodami ar sportuodami, turite įsigyti tam skirtą vandeniui atsparų sportinį laikrodį.
Laikrodžio atsparumo vandeniui žymėjimas
Dažniausiai ant laikrodžio matysite skirtingas atsparumo vandeniui žymes, kurios nurodomos barais, atmosferomis arba metrais. Šis žymėjimas dažniausiai būna ant laikrodžio ciferblato arba galinio dangtelio.
Tačiau ką reiškia kiekvienas pavadinimas? Paaiškinkime tai pažvelgę į atmosferos sandarumo žymėjimą. Dažniausiai galite susidurti su laikrodžio atsparumu vandeniui:
● laikrodis, atsparus vandeniui 3 ATM / 30 m
● laikrodis, atsparus vandeniui 5 ATM / 50 m
● 10 ATM / 100 m atsparumas vandeniui
● laikrodis, atsparus vandeniui 20 ATM / 200 m
● laikrodis, atsparus vandeniui nuo 50 iki 100 ATM / nuo 500 iki 1000 m
Net jei tokią etiketę rasite, tai nereiškia, kad, pavyzdžiui, moterišką laikrodį, kurio atsparumas vandeniui yra 3 ATM, galima panardinti į 30 metrų gylį. Priešingai, mes to nerekomenduojame. Tai kaipgi viskas žymima? Laikrodžio atsparumo vandeniui laipsnio nustatymas nėra nustatomas sportuojant ar plaukiojant. Tai laboratorinėmis sąlygomis nustatoma vertė.
Atsparus vandeniui 3 ATM
Jei ant laikrodžio matote 3 ATM, atsparumą vandeniui iki 30 metrų arba 3 barų, tuomet šį vandeniui atsparų laikrodį galite naudoti įprastą dieną, kai lyja arba, pavyzdžiui, plaunant indus. Tai nėra laikrodis, kurį galite panardinti į 30 metrų gylį.
5 ATM atsparumas vandeniui
Net jei atsparumas vandeniui yra 5 ATM, t. y. 50 metrų, negalime kalbėti apie sportinį vandeniui atsparų laikrodį. Tačiau tokį laikrodį lengvai galėsite naudoti įprastam indų plovimui, maudymuisi duše ar labai trumpam pabuvimui baseine, jei tik į jį nenardysite.
Laikrodis su 10 ATM atsparumu vandeniui
Čia yra nedidelis pokytis. Nors tai vis dar nėra profesionalus nardymo laikrodis, tačiau plaukiojant ar užsiimant įvairiomis vandens sporto šakomis galite naudoti vandeniui atsparius laikrodžius su 10 ATM arba vandeniui atsparius laikrodžius iki 100 metrų. Taigi jei atostogaujate ir turite iki 100 metrų vandeniui atsparų laikrodį, jums nereikia nerimauti dėl klasikinio plaukimo baseine ar jūroje. Pavyzdžiui, rekomenduojame jį naudoti nardant, bet ne giliai nardant su kvėpavimo aparatu.
Atsparus vandeniui iki 20 ATM
Šiuo atveju jau galime sakyti, kad tai yra sportinis vandeniui iki 200 metrų atsparus laikrodis, kurį taip pat galima apibūdinti kaip nardymo laikrodį. Tačiau šie laikrodžiai dažniausiai naudojami lengvesniam nardymui su kvėpavimo aparatu.
Tai taip pat gali būti skaitmeninis vandeniui atsparus laikrodis arba išmanusis vandeniui atsparus laikrodis, turintis daug kitų puikių funkcijų. Tačiau turėkite omenyje, kad dažnai naudojant laikrodį, jis gali prarasti atsparumo vandeniui funkciją.
Pavyzdžiui, „Casio G-Shock" vandeniui atsparūs laikrodžiai turi tokią etiketę. Be to, atsparumo vandeniui laipsnis taip pat standartizuotas pagal ISO 6425 standartą, kuris apima kintamą temperatūrą, gylį, vandens ir oro slėgį arba laiką ramybės būsenoje ir tvarkant laikrodžio darbinę dalį. Kadangi tai yra nardymo laikrodis, jam atliekami papildomi atsparumo sūriam vandeniui ir atsparumo per dideliam slėgiui bandymai.
Vandeniui atsparūs laikrodžiai, atsparesni nei 30 ATM
Jei perkate vandeniui atsparų laikrodį, kurio atsparumas viršija 30 ATM, pavyzdžiui, 50 ATM arba 100 ATM, galite tikėtis tikrai kokybiško ir profesionalaus nardymo laikrodžio, tinkamo ir giluminiam nardymui. Tačiau tai yra aukščiausias įvertinimas, už kurį teks mokėti. Su tokiu žymėjimu galite susidurti, pavyzdžiui, CITIZEN sportiniuose vandeniui atspariuose laikrodžiuose.
Vandeniui atsparus laikrodžio dizainas
Nors tai vandeniui atsparus laikrodis, nereikia nerimauti, kad jo dizainas visada bus tik sportinis. Galite rinktis įvairius prabangius laikrodžius, kurie bus atsparūs vandeniui.
Vandeniui atsparaus laikrodžio korpuso medžiaga
Priklausomai nuo prekės ženklo ir atsparumo vandeniui diapazono, laikrodžio dizainas skiriasi. Galite rinktis vandeniui atsparius laikrodžius su skirtingomis korpuso medžiagomis, t. y. bronzos, anglies, keramikos, odos, plastiko, perdirbto vandenyno plastiko, titano, grūdinto polimero ir „NanTec“ apdoroto nerūdijančio plieno.
Vandeniui atspari laikrodžio dirželio medžiaga
Taip pat galite rinktis vandeniui atsparius laikrodžius su skirtingomis dirželių medžiagomis, pavyzdžiui, dirželiu iš biologinės medžiagos, odos, keramikos, plastiko, tekstilės, titano ar net iš perdirbtų plastikinių butelių arba veganiškos odos.
Vandeniui atspari laikrodžio forma
Vandeniui atsparų laikrodį taip pat galite rinktis atsižvelgdami į pageidaujamą formą. Pavyzdžiui, labai populiarūs apvalūs, ovalūs ir kvadratiniai vandeniui atsparūs laikrodžiai.
Vandeniui atsparus laikrodžio užsegimas
Taip pat labai svarbu pagalvoti apie laikrodžio užsegimą, ypač jei ieškote vandeniui atsparaus nardymo laikrodžio. Užsegimas ypač svarbus, kad laikrodis neatsisegtų, neišslystų ir nesutrūkinėtų. Vandeniui atsparų laikrodį galite rinktis:
● standartinis tvirtinimas,
● tinklinis užsegimas,
● peteliškės užsegimas,
● sulankstoma sagtis,
● brangakmenių užsegimas.
Labai patogus yra vandeniui atsparus laikrodis su užvedama apyranke. Užsegimą taip pat galite pasirinkti priklausomai nuo to, koks tai vandeniui atsparus laikrodis. Moteriški vandeniui atsparūs laikrodžiai atrodo labai madingai ir elegantiškai su užlenkiamu užsegimu, tačiau vaikiški vandeniui atsparūs laikrodžiai yra praktiškesni su užvyniojama apyranke. Kita vertus, vyriški vandeniui atsparūs laikrodžiai populiarūs su standartiniu užsegimu.
Vandeniui atsparus laikrodžio stiklas
Stiprumas, ilgaamžiškumas ir kokybė taip pat labai priklauso nuo vandeniui atsparaus laikrodžio stiklo. Vėlgi, galite rinktis įvairių tipų stiklus: akrilo, lydinio, “Gorilla“ stiklo, mineralinio stiklo arba safyro stiklo, kuris yra labai aukštos kokybės.
Vandeniui atsparus laikrodžio tipas
Vandeniui atsparų laikrodį galite rinktis ir pagal tipą. Populiarūs ne tik analoginiai vandeniui atsparūs laikrodžiai, bet ir skaitmeniniai, rankiniai, kombinuoti ir išmanieji vandeniui atsparūs laikrodžiai.
Vandeniui atsparių laikrodžių prekės ženklas ir jų kainaJei norite tikrai geros kokybės vandeniui atsparaus laikrodžio, kuris būtų patvarus, tvirtas ir tinkamas plaukioti po vandeniu bei giliai nardyti, teks šiek tiek primokėti. Vandeniui atsparių laikrodžių yra įvairių kainų, taip pat galite rasti klasikinių vandeniui atsparių laikrodžių, atsparių iki 30 metrų gylio, už labai prieinamą 30 eurų kainą. Tačiau iki 100 metrų vandeniui atsparūs prestižinių prekių ženklų laikrodžiai yra šiek tiek brangesni. Pavyzdžiui, INGERSOLL THE SCOVILL I05001 iki 10 ATM vandeniui atsparus laikrodis kainuoja 500 €.
...mažiau